DRUGI SRPSKI KONGRES KLINIČKE MIKROBIOLOGIJE – SKKM 2026

Datum: 20-21. mart 2026.
Mesto održavanja: Hotel Zlatibor, Zlatibor
Drage kolege,
Sa velikim zadovoljstvom pozivamo Vas na DRUGI SRPSKI KONGRES KLINIČKE MIKROBIOLOGIJE – SKKM 2026, koji će u organizaciji Srpskog udruženja za kliničku mikrobiologiju biti održan na Zlatiboru. Nakon veoma uspešnog prvog kongresa, SKKM 2026 nastavlja da podstiče razvoj domaće i regionalne kliničke mikrobiologije, okupljajući eksperte iz zemlje i inostranstva.
SKKM 2026 ponudiće sveobuhvatan i bogat stručni program, sa posebnim fokusom na unapređenje mikrobiološke dijagnostike, lečenja i prevencije infektivnih bolesti.
Učesnike očekuju:
- plenarna predavanja vodećih domaćih i stranih predavača,
- tematski simpozijumi posvećeni aktuelnim i kompleksnim dijagnostičkim i kliničkim dilemama,
- „meet the expert“ sesije namenjene produbljenoj diskusiji,
- interaktivne radionice sa prikazima slučajeva i praktičnim pristupom,
- program za mlade mikrobiologe i podsticanje naučno-istraživačkog rada.
Posebna pažnja biće posvećena inovacijama u mikrobiološkim metodama, antimikrobnoj rezistenciji, dijagnostičkim algoritmima i multidisciplinarnim pristupima u lečenju pacijenata, sa ciljem unapređenja dijagnostičke i kliničke prakse i poboljšanja kvaliteta zdravstvene zaštite.
PRILOZI:

